Skip to content

Cedar Brook Road

Sicklerville, NJ 08081

Farm (Qualified)

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 1, 2011

Property Information

Block4601
Lot16
QualifierQFARM
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page46

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage---
Acreage18.79

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$18,400
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$18,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$691+7.6%
2024$642+8.9%
2023$590-3.3%
2022$610+3.1%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$92,000
DeedBook 4886, Page 265