Skip to content

74 New Brooklyn Road

Sicklerville, NJ 08081

Built 1986

Last Sale Date
Sep 26, 2022

Property Information

Block4601
Lot5
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page46

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage---
Acreage5.96

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$79,800
29%
Improvement Value:$192,000
71%
Total Assessment$271,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,606+2.7%
2024$10,326+4.4%
2023$9,894+0.9%
2022$9,807+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1986