Skip to content

2 Mauriello Drive

Waterford Works, NJ 08089

Built 1978

Last Sale Price
$395,000
Last Sale Date
Aug 8, 2023

Property Information

Block4812
Lot5
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page48

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage2,158
Acreage0.38

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$48,000
24%
Improvement Value:$152,000
76%
Total Assessment$200,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,804+2.7%
2024$7,598+4.4%
2023$7,280+0.9%
2022$7,216+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$395,000

To:

Sq Ft2,158DeedBook 12447, Page 1804

Property Built

Built

Year Built: 1978

Property Sale

Sale
$45,200