Skip to content

8 Mills Drive

Waterford Works, NJ 08089

Built 1978

Last Sale Date
Oct 3, 2022

Property Information

Block4812
Lot9
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page48

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage1,678
Acreage0.33

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$48,000
27%
Improvement Value:$129,300
73%
Total Assessment$177,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2012$5,150+3.9%
2011$4,955+1.1%
2010$4,899+3.1%
2009$4,751+3.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1978