Skip to content

1 Mauriello Drive

Waterford Works, NJ 08089

Built 1978

Last Sale Price
$39,500
Last Sale Date
Jun 23, 1978

Property Information

Block4813
Lot8
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page48

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage1,678
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$48,000
24%
Improvement Value:$152,100
76%
Total Assessment$200,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,558+2.8%
2024$7,352+8.4%
2023$6,784+1.0%
2022$6,720-3.0%
Property History

Property Sale

Sale
$39,500

To:

Sq Ft1,678

Property Built

Built

Year Built: 1978