Skip to content

3 Maiese Avenue

Waterford Works, NJ 08089

Built 1977

Last Sale Price
$38,940
Last Sale Date
Aug 11, 1976

Property Information

Block4808
Lot2
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page48

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage1,760
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$48,000
27%
Improvement Value:$129,900
73%
Total Assessment$177,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,942+2.7%
2024$6,758+4.4%
2023$6,476+0.9%
2022$6,419+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1977

Property Sale

Sale
$38,940

To:

Sq Ft1,760