Skip to content

125 Beebetown Road

Hammonton, NJ 08037

Built 1960

Last Sale Price
$255,000
Last Sale Date
Mar 31, 2022

Property Information

Block4901
Lot15
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page49

Building Details

Building Class17
Description1S1G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage1,710
Acreage1.6

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$51,500
26%
Improvement Value:$147,800
74%
Total Assessment$199,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,777+2.7%
2024$7,571+8.1%
2023$7,005+0.9%
2022$6,941+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$255,000

To:

Sq Ft1,710DeedBook 12081, Page 837

Property Built

Built

Year Built: 1960