Skip to content

30 Cedar Brook Road

Sicklerville, NJ 08081

Built 1946

Last Sale Price
$76,000
Last Sale Date
Mar 21, 2006

Property Information

Block5001
Lot5
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page50

Building Details

Building Class17
Description1SS
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage888
Acreage0.32

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$33,500
34%
Improvement Value:$63,900
66%
Total Assessment$97,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,801+2.7%
2024$3,700+4.4%
2023$3,545+0.9%
2022$3,514+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$76,000

To:

Sq Ft888DeedBook 8216, Page 1098

Property Built

Built

Year Built: 1946