Skip to content

152 Cedar Brook Road

Sicklerville, NJ 08081

Built 1970

Last Sale Price
$210,000
Last Sale Date
Feb 28, 2005

Property Information

Block5101
Lot1
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page51

Building Details

Building Class17
Description1SB2G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage1,344
Acreage1.07

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,400
22%
Improvement Value:$146,300
78%
Total Assessment$188,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,363+2.7%
2024$7,169+4.4%
2023$6,869+0.9%
2022$6,808+0.6%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$210,000

To:

Sq Ft1,344DeedBook 7771, Page 1228

Property Sale

Sale
$107,000
DeedBook 4988, Page 573

Property Built

Built

Year Built: 1970