Skip to content

22 South Central Avenue

Sicklerville, NJ 08081

Vacant Land

Last Sale Price
$77,000
Last Sale Date
Nov 26, 2007

Property Information

Block5101
Lot8
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page51

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage---
Acreage1.9

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$40,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$40,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,580+2.7%
2024$1,539+4.4%
2023$1,474+0.9%
2022$1,461+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$77,000

To:

DeedBook 8722, Page 912

Property Sale

Sale
$83,580
DeedBook 7926, Page 1589