Skip to content

118 Golden Meadow Lane

Sicklerville, NJ 08081

Built 2004

Last Sale Price
$352,700
Last Sale Date
Jan 7, 2005

Property Information

Block5108
Lot10
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page52

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage3,836
Acreage0.5

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$49,300
13%
Improvement Value:$325,800
87%
Total Assessment$375,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,636+2.7%
2024$14,250+4.4%
2023$13,654+0.9%
2022$13,534+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$352,700

To:

Sq Ft3,836DeedBook 7707, Page 1827

Property Built

Built

Year Built: 2004