Skip to content

137 Blue Meadow LaneSicklerville, NJ 08081

Built 2007
Other Exempt

Last Sale Price
$370,000
Last Sale Date
Dec 24, 2009

Property Information

Block5215
Lot19
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page52

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage4,067
Acreage0.5

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$47,600
15%
Improvement Value:$270,100
85%
Total Assessment$317,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2020$11,237+1.8%
2019$11,037+1.3%
2018$10,897+1.6%
2017$10,725+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$370,000

To:

Sq Ft4,067DeedBook 9166, Page 125

Property Sale

Sale
$524,500
DeedBook 8672, Page 613

Property Built

Built

Year Built: 2007

Property Sale

Sale
$160,000
DeedBook 8070, Page 292