Skip to content

23 Cardinal LaneSicklerville, NJ 08081

Built 2016

Last Sale Price
$600,000
Last Sale Date
Aug 15, 2025

Property Information

Block5215
Lot31
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page52

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage3,200
Acreage0.6

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$47,600
15%
Improvement Value:$267,900
85%
Total Assessment$315,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,311+2.7%
2024$11,986+4.4%
2023$11,484+0.9%
2022$11,383+0.6%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$600,000

To:

DeedBook 12904, Page 396

Property Sale

Sale
$325,961

From:

To:

DeedBook 10429, Page 261Recorded6/15/2016

Property Built

Built

Year Built: 2016

Property Sale

Sale
$500,000

To:

DeedBook 8748, Page 543