Skip to content

13 Hoot Owl Drive

Sicklerville, NJ 08081

Built 1977

Last Sale Price
$120,000
Last Sale Date
Oct 25, 1999

Property Information

Block5217
Lot37
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page52

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage2,220
Acreage0.43

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$44,000
23%
Improvement Value:$148,400
77%
Total Assessment$192,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,507+2.7%
2024$7,309+4.4%
2023$7,003+0.9%
2022$6,942+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$120,000

To:

Sq Ft2,220DeedBook 5054, Page 222

Property Built

Built

Year Built: 1977