Skip to content

3 Dove Court

Sicklerville, NJ 08081

Built 1979

Last Sale Price
$174,900
Last Sale Date
Nov 13, 2014

Property Information

Block5217
Lot43
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page52

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage2,122
Acreage0.36

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$44,000
23%
Improvement Value:$147,300
77%
Total Assessment$191,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,465+2.7%
2024$7,267+4.4%
2023$6,963+0.9%
2022$6,902+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$174,900

To:

Sq Ft2,122DeedBook 10199, Page 1103

Property Sale

Sale
$145,000
DeedBook 5198, Page 370

Property Built

Built

Year Built: 1979