Skip to content

274 Cedar Brook Road

Sicklerville, NJ 08081

Built 1972

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 21, 2014

Property Information

Block5303
Lot1
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page53

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage1,476
Acreage2.7

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$50,500
25%
Improvement Value:$151,400
75%
Total Assessment$201,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,878+2.7%
2024$7,670+4.4%
2023$7,349+0.9%
2022$7,285+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1972