Skip to content

3 Judith Court

Hammonton, NJ 08037

Built 1978

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 10, 2000

Property Information

Block5402
Lot44
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page54

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage1,627
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$46,000
26%
Improvement Value:$130,800
74%
Total Assessment$176,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,649+2.8%
2024$6,467+4.5%
2023$6,186+0.9%
2022$6,129+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$82,250
DeedBook 4158, Page 40

Property Built

Built

Year Built: 1978