Skip to content

63 Braddock Avenue

Hammonton, NJ 08037

Built 1964

Last Sale Date
Mar 19, 2063

Property Information

Block5702
Lot8
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page57

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage2,174
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$39,900
22%
Improvement Value:$145,600
78%
Total Assessment$185,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,238+2.7%
2024$7,047+4.4%
2023$6,752+0.9%
2022$6,693+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 2613, Page 67

Property Built

Built

Year Built: 1964