Skip to content

136 South Grove Street

Sicklerville, NJ 08081

Built 1986

Last Sale Price
$380,000
Last Sale Date
Dec 23, 2020

Property Information

Block5801
Lot16
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page58

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage3,541
Acreage0.91

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$53,600
17%
Improvement Value:$257,700
83%
Total Assessment$311,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,147+2.7%
2024$11,826+4.4%
2023$11,331+0.9%
2022$11,232-9.7%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$380,000

To:

Sq Ft3,541DeedBook 11588, Page 239

Property Built

Built

Year Built: 1986