Skip to content

15 Eagle Court

Sicklerville, NJ 08081

Built 1980

Last Sale Price
$91,500
Last Sale Date
Jul 22, 1994

Property Information

Block5801
Lot27
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page58

Building Details

Building Class17
Description1.5SF
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage1,152
Acreage0.33

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,000
31%
Improvement Value:$98,400
69%
Total Assessment$143,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,345-1.9%
2024$5,448+4.4%
2023$5,220+0.9%
2022$5,174+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$91,500

To:

Sq Ft1,152DeedBook 4705, Page 237

Property Sale

Sale
$91,000
DeedBook 4370, Page 137

Property Sale

Sale
$50,000
DeedBook 4102, Page 630

Property Built

Built

Year Built: 1980