Skip to content

6 Arcadian Drive

Sicklerville, NJ 08081

Built 1992

Last Sale Price
$395,000
Last Sale Date
Oct 22, 2021

Property Information

Block5811
Lot3
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page58

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage2,045
Acreage1

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$68,000
28%
Improvement Value:$177,500
72%
Total Assessment$245,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,579+2.7%
2024$9,327+9.0%
2023$8,558+0.9%
2022$8,482+0.6%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$395,000

To:

Sq Ft2,045DeedBook 11935, Page 976

Property Sale

Sale
$162,500
DeedBook 4596, Page 360

Property Sale

Sale
$40,000
DeedBook 4540, Page 489

Property Built

Built

Year Built: 1992