Skip to content

14 Arcadian Drive

Sicklerville, NJ 08081

Built 1992

Last Sale Price
$322,000
Last Sale Date
Oct 29, 2010

Property Information

Block5811
Lot7
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page58

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage2,711
Acreage2.21

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$74,100
23%
Improvement Value:$247,700
77%
Total Assessment$321,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,557+2.7%
2024$12,225+4.4%
2023$11,714+0.9%
2022$11,611+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$322,000

To:

Sq Ft2,711DeedBook 9323, Page 82

Property Built

Built

Year Built: 1992

Property Sale

Sale
$45,000
DeedBook 4514, Page 705