Skip to content

606 Johnson Road

Sicklerville, NJ 08081

Built 1954

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 8, 2024

Property Information

Block602
Lot11
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page06

Building Details

Building Class17
Description1.5SF
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage---
Acreage0.6

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$27,500
21%
Improvement Value:$103,500
79%
Total Assessment$131,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,112+2.7%
2024$4,977+4.4%
2023$4,768+0.9%
2022$4,726+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$27,000

To:

DeedBook 4037, Page 745

Property Built

Built

Year Built: 1954