Skip to content

603 East Fleming Pike

Hammonton, NJ 08037

Built 1900

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 3, 2025

Property Information

Block6601
Lot49
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page66

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningPA
Sq Footage927
Acreage2.27

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$46,900
35%
Improvement Value:$87,100
65%
Total Assessment$134,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,229+2.7%
2024$5,091+4.4%
2023$4,878+28.8%
2022$3,788+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1900