Skip to content

455 East Fleming Pike

Hammonton, NJ 08037

Built 1973

Last Sale Date
Sep 14, 1972

Property Information

Block6701
Lot18
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page67

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningPR6
Sq Footage1,596
Acreage3.78

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$54,700
30%
Improvement Value:$125,300
70%
Total Assessment$180,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,524+2.9%
2024$6,338+4.7%
2023$6,052+1.0%
2022$5,994+0.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1973