Skip to content

South Egg Harbor Road

Hammonton, NJ 08037

Vacant Land

Last Sale Price
$365,000
Last Sale Date
Jun 29, 2023

Property Information

Block7302
Lot16
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page73

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage---
Acreage0.98

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$20,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$20,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$780+2.7%
2024$760+4.4%
2023$728+0.9%
2022$722+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$365,000

To:

DeedBook 12407, Page 1225

Property Sale

SaleMulti
$154,500

From:

To:

Sq Ft1,898DeedBook 10114, Page 546Recorded12/8/2014

Also conveyed in this deed

1 parcel

Property Sale

Sale
$165,000
DeedBook 7084, Page 1490