Skip to content

254 Ludlam DriveCape May, NJ 08204

Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 1, 2017

Property Information

Block428
Lot12
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page4.02

Building Details

Building Class---
Description1S-CB
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$77,000
56%
Improvement Value:$60,000
44%
Total Assessment$137,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,788+1.5%
2024$2,745+6.6%
2023$2,576+1.5%
2022$2,537+2.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$55,000

From:

To:

Sq Ft1,700DeedBook 3736, Page 33Recorded6/16/2017