Skip to content

1003 Clubhouse DriveCape May, NJ 08204

Built 1993

Last Sale Price
$16,500
Last Sale Date
Jan 11, 1993

Property Information

Block516
Lot19
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page6.01

Building Details

Building Class15
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage920
Acreage0.08

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$99,200
62%
Improvement Value:$60,300
38%
Total Assessment$159,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,235+1.5%
2024$3,188+6.3%
2023$2,999+1.6%
2022$2,951+2.6%
Property History

Property Sale

Sale
$16,500

To:

Sq Ft920DeedBook 2332, Page 216

Property Built

Built

Year Built: 1993