Skip to content

108-10 Brookdale RoadCape May, NJ 08204

Built 2017

Last Sale Date
Jul 6, 1989

Property Information

Block527
Lot53
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page6.01

Building Details

Building Class16.5
Description1S-F
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage1,248
Acreage0.39

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$117,800
47%
Improvement Value:$131,200
53%
Total Assessment$249,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,050+1.5%
2024$4,978+6.3%
2023$4,681+1.6%
2022$4,607+2.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2017