Skip to content

1761 Hubbard LnVineland, NJ 08360

Built 1961

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
May 6, 2006

Property Information

Block1101
Lot74
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page11

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,152
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$29,100
20%
Improvement Value:$113,900
80%
Total Assessment$143,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,553+0.7%
2024$4,523+5.0%
2023$4,309+2.9%
2022$4,186+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1961