Skip to content

1823 Hubbard LnVineland, NJ 08360

Built 2009

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 16, 2017

Property Information

Block1101
Lot78
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page11

Building Details

Building Class16
Description1S-F-1AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage2,071
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$31,100
15%
Improvement Value:$178,900
85%
Total Assessment$210,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,686+0.7%
2024$6,642+5.0%
2023$6,327-5.4%
2022$6,691+1.4%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 2009

Property Sale

Sale
$17,500
DeedBook 2470, Page 79