Skip to content

608 W Arbor AveVineland, NJ 08360

Built 2007

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 5, 2010

Property Information

Block401
Lot37
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page4

Building Details

Building Class16
Description1S-F-1UG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,958
Acreage4.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$52,700
23%
Improvement Value:$180,300
77%
Total Assessment$233,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,419+0.7%
2024$7,370+5.0%
2023$7,020+2.9%
2022$6,820+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2007