Skip to content

1843 Hubbard LnVineland, NJ 08360

Built 1962

Owner
---
Last Sale Price
$162,000
Last Sale Date
May 2, 2025

Property Information

Block1101
Lot79
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page11

Building Details

Building Class16
Description1S-F-S
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,704
Acreage0.31

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$30,300
22%
Improvement Value:$110,000
78%
Total Assessment$140,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,467+0.7%
2024$4,438+5.0%
2023$4,227+2.9%
2022$4,107+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$162,000
Sq Ft1,704DeedBook 4269, Page 7969Recorded5/5/2025

Property Built

Built

Year Built: 1962