Skip to content

2064 Beverly DrVineland, NJ 08360

Built 1973

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 16, 2025

Property Information

Block1401
Lot57
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page14

Building Details

Building Class16
Description1S-B
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,288
Acreage0.63

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$35,700
22%
Improvement Value:$129,200
78%
Total Assessment$164,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,250+0.7%
2024$5,216+5.0%
2023$4,968+2.9%
2022$4,827+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1973