Skip to content

1932 E Wheat RdVineland, NJ 08361

Vacant Land

Last Sale Price
$41,000
Last Sale Date
Aug 28, 1995

Property Information

Block1403
Lot10
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page14

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage3.13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$58,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$58,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,847+0.7%
2024$1,835+5.0%
2023$1,748+2.9%
2022$1,698+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$41,000
DeedBook 2134, Page 331