Skip to content

1338 N Delsea DrVineland, NJ 08360

Built 1991
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 14, 2023

Property Information

Block1502
Lot28
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page15

Building Details

Building Class---
Description2S-F-3UG
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage4.88

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$271,300
21%
Improvement Value:$1,045,400
79%
Total Assessment$1,316,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$41,924+0.7%
2024$41,647+5.0%
2023$39,672+2.9%
2022$38,540+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1991