Skip to content

1672 N Delsea DrVineland, NJ 08360

Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 23, 2015

Property Information

Block1101
Lot64
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page11

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage3.88

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$266,800
24%
Improvement Value:$846,500
76%
Total Assessment$1,113,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$35,447+0.7%
2024$35,214+5.0%
2023$33,544+329.5%
2022$7,809+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$325,000

From:

To:

DeedBook 4106, Page 8315Recorded7/11/2013