Skip to content

610 Westmont LnVineland, NJ 08360

Built 1958

Last Sale Price
$144,500
Last Sale Date
Jan 14, 2005

Property Information

Block1601
Lot60
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page16

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage2,062
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$28,600
20%
Improvement Value:$114,300
80%
Total Assessment$142,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,550+0.7%
2024$4,520+5.0%
2023$4,306+2.9%
2022$4,183+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$144,500
DeedBook 2804, Page 150

Property Built

Built

Year Built: 1958