Skip to content

154 W Oak RdVineland, NJ 08360

Built 1960
Commercial

Last Sale Price
$200,000
Last Sale Date
May 9, 2024

Property Information

Block1604
Lot15
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page16

Building Details

Building Class17
Description2S-F- -4UG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,404
Acreage3

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$50,000
25%
Improvement Value:$150,000
75%
Total Assessment$200,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,368+0.7%
2024$6,326+5.0%
2023$6,026+2.9%
2022$5,854+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$200,000
Sq Ft1,404DeedBook 4255, Page 5128Recorded5/10/2024

Property Built

Built

Year Built: 1960