Skip to content

1064 N Mill RdVineland, NJ 08360

Built 1950

Last Sale Date
Jun 6, 2001

Property Information

Block2004
Lot15
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page20

Building Details

Building Class16
Description1S-CB
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage950
Acreage0.69

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$35,900
38%
Improvement Value:$58,100
62%
Total Assessment$94,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,993+0.7%
2024$2,973+5.0%
2023$2,832+2.9%
2022$2,751+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1950