Skip to content

1015 Mars PlVineland, NJ 08360

Built 2003

Last Sale Price
$89,000
Last Sale Date
Jan 31, 2003

Property Information

Block2101
Lot18
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page21

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,766
Acreage0.4

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$24,900
22%
Improvement Value:$116,500
102%
Total Assessment$114,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,646+0.7%
2024$3,622+5.0%
2023$3,450+151.8%
2022$1,370-58.6%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$89,000
DeedBook 2644, Page 70

Property Built

Built

Year Built: 2003