Skip to content

994 Mars PlVineland, NJ 08360

Built 2004

Last Sale Price
$93,900
Last Sale Date
Apr 7, 2004

Property Information

Block2101
Lot27
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page21

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,766
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$23,600
20%
Improvement Value:$118,100
100%
Total Assessment$118,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,767+0.7%
2024$3,742+5.0%
2023$3,564+2.9%
2022$3,463+1.4%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$93,900
DeedBook 2734, Page 125

Property Built

Built

Year Built: 2004