Skip to content

1121 W Oak RdVineland, NJ 08360

Built 1930

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 24, 2006

Property Information

Block2104
Lot70
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page21

Building Details

Building Class16
Description1.5S-F- -2UG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,048
Acreage4.91

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$52,500
36%
Improvement Value:$94,700
64%
Total Assessment$147,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,687+0.7%
2024$4,656+5.0%
2023$4,435+2.9%
2022$4,309+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1930