Skip to content

61 Yelkca AveVineland, NJ 08360

Built 1955

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 5, 2056

Property Information

Block2201
Lot29
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page22

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage975
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$24,700
23%
Improvement Value:$83,500
77%
Total Assessment$108,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,195+0.7%
2024$3,172+5.4%
2023$3,010+3.2%
2022$2,917+1.5%
Property History

Property Sale

Sale
$1
DeedBook 853, Page 595

Property Built

Built

Year Built: 1955