Skip to content

109 W Laurel StVineland, NJ 08360

Built 1965

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 15, 2010

Property Information

Block2210
Lot2
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page22

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,188
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$26,000
19%
Improvement Value:$112,600
81%
Total Assessment$138,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,413+0.7%
2024$4,384+5.0%
2023$4,176+2.9%
2022$4,057+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1965