Skip to content

204 Fenimore StVineland, NJ 08360

Built 1952

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 21, 1995

Property Information

Block2226
Lot18
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page22

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,406
Acreage0.13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$23,300
18%
Improvement Value:$103,700
82%
Total Assessment$127,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,044+0.7%
2024$4,017+5.0%
2023$3,827+2.9%
2022$3,717+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1952