Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
520 N Fourth StVineland, NJ 08360
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 31, 2005
Property Information
Block2228
Lot29
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page22
Building Details
Building Class---
Description1S-CB-O- -,7
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage12.56
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$596,000
21%
Improvement Value:$2,273,500
79%
Total Assessment$2,869,500
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $91,365 | +0.7% |
| 2024 | $90,762 | +5.0% |
| 2023 | $86,458 | +2.9% |
| 2022 | $83,990 | +15.0% |
Property History
No events match the selected filters.