Skip to content

534 N West AveVineland, NJ 08360

Built 1924

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 3, 2009

Property Information

Block2230
Lot15
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page22

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage700
Acreage0.44

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$31,100
36%
Improvement Value:$55,300
64%
Total Assessment$86,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,751+0.7%
2024$2,733+5.0%
2023$2,603+2.9%
2022$2,529+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1924