Skip to content

786 Foxmoor DrVineland, NJ 08361

Built 2009

Last Sale Price
$224,075
Last Sale Date
Sep 15, 2009

Property Information

Block2503
Lot28
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2S-F-2AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,884
Acreage0.38

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$39,600
22%
Improvement Value:$140,400
78%
Total Assessment$180,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,731+0.7%
2024$5,693+5.0%
2023$5,423+2.9%
2022$5,269+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$224,075
DeedBook 4062, Page 6518

Property Built

Built

Year Built: 2009