Skip to content

2305 Scarpa DrVineland, NJ 08361

Built 2000

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 12, 2004

Property Information

Block2503
Lot82
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page25

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,508
Acreage1.97

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$44,900
22%
Improvement Value:$161,700
78%
Total Assessment$206,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,578+0.7%
2024$6,535+5.0%
2023$6,225+2.9%
2022$6,047+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2000